Ecom s.r.o.
Váš nákupní košík je prázdný

Konfliktní minerály

Prohlášení k problematice Konfliktních minerálů

Společnosti spadající pod působnost americké instituce SEC musí při své činnosti deklarovat použití zlata, wolframu, cínu a tantalu nepocházejících z  problematických oblastí Konga a jeho blízkého okolí. Tyto oblasti jsou bohužel nechvalně známé násilně vynucovanou prací v nelidských podmínkách, využívanou na získávaní výše uvedených minerálů. Zisk z  prodeje takto získaných surovin je potom používán hlavně k  financování ozbrojených konfliktů. Proti tomuto negativně působícímu trendu a s  cílem potlačení těchto aktivit vzniká na americké půdě v  r. 2010 zákon nazvaný Dodd-Frank Wall Street reform and Consumer protection act, často odkazovaný problematikou Konfliktních minerálů, nebo také jen zkratkou 3TG (Tungsten, Tin, Tantal, Gold).

Společnost ECOM s.r.o. se připojuje k  výše uvedené snaze zákona o konfliktních minerálech (Dodd-Frank) tím, že na svých stránkách umísťuje průběžně aktualizovaná prohlášení, případně vyplněné formuláře EICC ke konfliktním minerálům svých zastoupených výrobců. Vychází tak vstříc zákazníkům přímo spadajícím pod SEC, ale i jejich subdodavatelům, kteří požadují jednoznačnou identifikaci zdrojů tzv. konfliktních minerálů.

 

Prohlášení, případně EICC formuláře od jednotlivých výrobců se nacházejí v níže uvedné tabulce:

ACP BOLYMIN CNR COSMO DC COMPONENTS
DEGSON GEYER HOLLYLAND JESIVA STANNOL
JL WORLD KEKO VARICON KERAFOL KOME MAXWELL
MICROCHIP MORNSUN NIPPON CHEMICON POWERSEM RELPOL
SUNNY SWITRONIC TAYIO YUDEN VISHAY YAGEO
YANGZHOU YANGJIE ELECTRONIC FARATRONIC

 

Dne: 06.08.2014

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku